Uitgelicht: door de tunnel
Het midden van de weg
De foto van Martijn is vanaf het midden van de weg gemaakt en dit is natuurlijk niet zonder risico. Van tevoren heeft hij daarom eerst goed gekeken en geluisterd of er geen verkeer aan kwam. “Veiligheid staat altijd voorop tijdens het fotograferen. Gelukkig was deze weg niet al te druk waardoor ik alle tijd had”, vertelt Martijn van der Sabben. Op het moment van de foto brak net de zon door waardoor er een goede belichting was voor het nemen van de foto.
Ideeën opdoen
Martijn besloot om eens op de fiets te stappen en een rondje door de buurt te fietsen. Hij stopte bij het tunneltje. “Het tunneltje is een plek waar ik normaal niet van opkijk. Het is een weg die onder een andere weg doorloopt. Het contrast tussen licht en donker trok mijn aandacht”, zegt Martijn. Martijn laat zien dat je van een normale betonnen constructie toch een gave foto kan maken.
Vignetten
Martijn had laatst de tip gekregen iets met vignetten te gaan doen. Bij deze foto heeft hij het eens geprobeerd. “Ik zou door een vignet te plaatsen mijn focus meer kunnen centreren, hierdoor zouden de omliggende bomen een stuk minder afleiden. Ik heb hiervoor gebruik gemaakt van de NIK collectie.
Tip van Marijn
“Verken je eigen omgeving, niet alles wat ‘normaal’ is hoeft een saaie foto op te leveren. Hou daarbij altijd je eigen veiligheid in de gaten. Als je midden op de weg wil staan, wees dan zeker dat er geen verkeer aankomt. Hierdoor kun jij rustig zoeken naar die ene foto”.
Heb jij ook een mooie foto gemaakt? Deel hem in onze lezersgallery!