Anca Axinte | The Belly of the Beast

Redactie digifoto Starter 56

Met The Belly of the Beast presenteert Fotogalerie Objektief een bijzondere tentoonstelling van fotograaf en kunstenaar Anca Axinte. De expositie is te zien van 20 mei tot en met 26 juni 2026 en opent op zondag 17 mei om 16.00 uur. In haar werk onderzoekt Axinte grote thema’s zoals angst, liefde en menselijke natuur, vertaald naar zorgvuldig opgebouwde beelden die volledig in-camera zijn gemaakt.

Het beest in de mens

De tentoonstelling draait om het idee van het ‘beest’ in de mens. Niet als iets slechts, maar als een instinct dat voortkomt uit angst en de drang om te overleven. Volgens Axinte ontstaat die angst uit een gevoel van gemis, een gebrek aan liefde, wat kan leiden tot gedrag zoals controle, verdeeldheid en consumptie.

In haar beelden maakt ze deze abstracte ideeën visueel. Ze werkt met twee personages die elkaars tegenhanger lijken: vergelijkbare namen, maar een totaal andere uitstraling. Daarmee laat ze zien hoe tegenstellingen toch met elkaar verbonden zijn. Een opvallend terugkerend beeld is een figuur die haar eigen stenen hart opeet. Binnenin dat hart zit vloeibaar goud, een symbool voor liefde als kern van alles.

Fotografie zonder digitale trucjes

Wat Axintes werk extra interessant maakt, is dat ze haar beelden volledig zonder digitale manipulatie maakt. Alles ontstaat tijdens het fotograferen zelf, met behulp van licht, compositie en enscenering. Dat geeft haar werk een directe en tastbare kwaliteit.

Naast het persoonlijke verhaal raakt de tentoonstelling ook aan grotere thema’s. Axinte laat zien hoe individuele angst kan uitgroeien tot bredere systemen van ‘wij versus zij’. Tegelijkertijd nodigt ze de kijker uit om anders te kijken: misschien is die scheiding helemaal niet zo echt als we denken.

Foto door: Anca Axinte

De kracht van The Belly of the Beast zit in de vragen die het oproept. Axinte geeft geen vaste antwoorden, maar laat ruimte voor interpretatie. Ben jij het beest, of zit je erin? Of misschien allebei?

Met deze tentoonstelling laat Fotogalerie Objektief zien hoe fotografie kan worden ingezet om niet alleen te kijken, maar ook na te denken.

Praktische informatie

Tentoonstelling: The Belly of the Beast – Anca Axinte
Locatie: Fotogalerie Objektief
Data: 20 mei – 26 juni 2026
Opening: 17 mei 2026, 16.00 uur
Meer informatie: fotogalerie-objektief.nl

afbeelding van twan_119807

Redactie digifoto Starter | Redacteur

Bekijk alle artikelen van Redactie